Valmennuspäällikkö Ville Lilja jättää tehtävänsä huhtikuun lopussa
Julkaistu: 08.03.2023 12.00

Valmennuspäällikkö Ville Lilja jättää tehtävänsä huhtikuun lopussa

Hämeenlinnan Jalkapalloseura ry:n valmennuspäällikkö Ville Lilja jättää tehtävänsä seurassa 30.4.2023.

Villen vastuualueeseen HJS:ssä on kuulunut naperotoiminta sekä yhteistyö koulujen ja päiväkotien kanssa. Pitkään seurassa ensin vapaaehtoisena ja sitten kokopäiväisenä työntekijänä toimineen Villen perhe muuttaa Thaimaahan Päivi-vaimon työn perässä.

Ville on kehittänyt seuran ruohonjuuritason toimintaa kauttaaltaan ja on vahvalla työpanoksellaan vienyt HJS:n napero- ja kerhotoimintoja eteenpäin monin askelin.

”Ville on tehnyt hienoa työtä ja saanut aikaiseksi todella paljon. Villen johdolla olemme päässeet huomattavasti eteenpäin päiväkoti-, koulu- ja kerhotoiminnan osalta. Villen pitää olla todella ylpeä tekemästään työstä. Harmittaa luopua hänestä, mutta elämässä on isompiakin asioita ja toivotamme Villelle ja hänen perheelleen kaikkea hyvää toiselle puolelle maapalloa uuden koittaessa”, kertoo Hämeenlinnan Jalkapalloseura ry:n toiminnanjohtaja Tommi Laitila.

Villen poistuessa seuran palveluksesta, aloittaa HJS uuden valmennuspäällikön etsinnän vapaaksi jäävään tehtävään.

”Aloitamme uuden ihmisen rekrytoinnin pikavauhdilla. Haku tehtävään alkaa huomenna kello 10”, Laitila sanoo.

Hämeenlinnan Jalkapalloseura Ry (HJS ry)

Härkätie 17, 13600 Hämeenlinna

Y-tunnus: 1582099-2

toimisto@hjs.fi / 045 120 5771

Toimiston aukioloajat:

Ma: suljettu

Ti: 13‒19, ke-pe: 9‒15.30